Wirecard sunduğu Mobil Ödeme, Sanal POS ve Pazaryeri Çözümleri ile dünya standartlarına uygun yapıda web ve mobil cihazlar üzerinden ödeme kabul etmek isteyen tüm üye işyerlerine hitap edecek bir şekilde, oturum bilgisi tutmayan(stateless) yapıda ve servis odaklı bir mimaride geliştirilmiştir.

Sunduğumuz servislere hızlıca entegre olabileceğiniz gibi, farklı dillerde yazılmış örnek projeleri inceleyebilir ve hazır kütüphaneleri kullanarak API servislerine kolayca bağlanabilirsiniz. 

Entegrasyon Rehberi ile Kolay Kurulum

Wirecard servislerine, XML formatında veri göndererek ve servis cevaplarına XML formatında cevap alarak, hızlıca entegre olup, Wirecard panelinden rahatlıkla işlemlerinizi takip edebilirsiniz.

Servislerimiz XML tabanlı olarak iki farklı yapıda çalışmaktadır;

 • SOAP (Simple Object Access Protocol) Tabanlı XML Servisleri
 • RESTful (Representational State Transfer) Tabanlı XML servisleri

Temelde birbirinden çok fazla farkı olmayan bu iki yapıda, SOAP yapısının, managed dillerde (.Net, JAVA vs.) servisi direkt referans ekleyerek ve entityleri yazmadan kullanabilmek gibi bir artısı vardır.

Tüm entegrasyon dokümanlarımızı görüntüleyin!

Açık KaynakHangi açık kaynak sistemleri destekliyoruz?

Wirecard Ödeme Hizmetleri aşağıdaki açık kaynak projelerle entegre durumdadır. İlgili pluginleri indirerek sisteminize kurabilirsiniz.

 • Opencart

Opencart işini internet ortamına taşımak ve e-ticaret yapmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş PHP tabanlı, açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir e-ticaret platformudur. Açık kaynak kodlu olması sebebiyle geliştirilebilir bir web sitesi altyapısı sunması ve kullanıcı dostu ara yüzüyle e-ticaret sektörü için en çok tercih edilen hazır scriptler arasında yer almaktadır.

 • Woocommerce

WooCommerce, WordPress'in özgür ve açık kaynak kod kaynaklı E-Ticaret eklentisidir. WooThemes tarafından yapılan ve Automattic tarafından geliştirilen eklenti, kolaylıkla tüm wordpress kullanıcıları tarafından yönetilebilmektedir.

 • Magento

İlk sürümü 31 Mart 2008 tarihinde duyurulan Magento, binlerce çözüm ortağı tarafından desteklenen ve Dünya çapında 150.000'den fazla işletme tarafından kullanılan bir açık kaynak kodlu e-ticaret platformudur.

 • Prestashop

PrestaShop, açık kaynak olarak dağıtılan ücretsiz bir e-ticaret yazılımdır. 2005 yılında, Fransa’daki bir bilim okulunda bir öğrenci projesi olarak kabul edilen PHP tabanlı yazılımdır.Yazılım popülaritesi sayesinde kısa sürede 30 farklı dile çevrilmiştir. PrestaShop, PHP yazılım dili ve MySQL tabanını kullanmaktadır. 2011 yılının en iyi açık kaynaklı e-ticaret yazılımı seçilmiştir ve 5.000.000’dan fazla küresel çapta indirilmeye sahiptir.

hazır yapıHangi hazır yapıları destekliyoruz?

Entegre olduğumuz hazır altyapılarda, entegrasyonla uğraşmadan, size sağlayacağımız kullanıcı bilgileriyle hemen online ödeme almaya başlayabilirsiniz.

 • Ideasoft

2005 yılından itibaren faaliyet gösteren Ideasoft; günümüzde 7000’in üzerinde firmaya e-ticaret yazılımları sunmaktadır. Ideasoft sahip olduğu 120 kişilik profesyonel ekibiyle, tüm ihtiyaçlara çözüm sunan bir e-ticaret sitesi kurulmasına olanak sağlar.

 • Ticimax

Ticimax güçlü altyapısı ve 10 yılı aşkın tecrübesi ile müşterilerine e-ticaret yazılımları, özel e-ticaret çözümleri ve tasarım hizmetleri sunmaktadır. Ticimax, günümüzde 4000'in üzerinde firmaya e-ticaret altyapı hizmeti sağlamaktadır.

 • Dokuz Yazılım

2008 yılında kurulan firma, özgün e-ticaret yazılımı ile e-ticaret sektöründe kendine kısa sürede yer edinmiştir. Bugün Türkiye'deki internetten kitap satan e-ticaret sitelerinin yarısından fazlası Dokuz Yazılım altyapısı kullanmaktadır.

 • Platin Market

2005 yılında ilk e-ticaret paketlerini pazara sunan Platin Market, 150 üzerinden XML servis sağlayıcısı ile entegre olarak Türkiye’nin en büyük tedarikçi ağı ile entegre olma özelliğine sahiptir. 

 • Daynex

Dayneks İnternet Teknolojileri 2002 yılında ticari hayata başlamış ve bugün Türkiye’nin en çok tercih edilen internet teknolojileri ve web çözümleri sağlayan firması haline gelmiştir. Farklı sektörlerde, 2500’ün üstünde e-ticaret sitesinin altyapı sağlayıcılığını üstlenmektedir.